naturalnie zdrowy logo
podzielnik    
   Jesteś w tym miejscu »
Farmaceuci

podzielnik
 mail Kontakt  rss RSS

podzielnik

Farmaceuci

Opublikowane dnia 19-02-2012r. autor: wiemycozjemy.pl w kategorii: ogólna

Specjaliści pracujący w aptekach i zajmujący się wydawaniem różnego rodzaju środków leczniczych nazywani są farmaceutami. Każdy, kto chce zostać farmaceutą w pierwszej kolejności musi ukończyć odpowiednie studia, które trwają przez pięć lat.

Poza tym kandydat do wykonywania tego właśnie zawodu musi odbyć jeszcze trwający przez pół roku staż w punkcie aptecznym. Warto w tym momencie od razu zaznaczyć, że musi to być bezpłatny staż.

Osoby, która ukończy wspomniane powyżej studia i zaliczy staż, zostaje farmaceutą z prawem do wykonywania swojego zawodu. Należy również dodatkowo powiedzieć, że kierownikami aptek mogą być tylko ci, którzy mają pięcioletni staż w aptece. Ogólnie o farmaceutach można powiedzieć, że muszą dysponować naprawdę wielką wiedzą medyczną, a do tego wszystkiego szczegółowymi informacjami o poszczególnych lekach i ich działaniu. Na podstawie tego wszystkiego, co przed momentem zostało zaprezentowane można wnioskować, że na farmaceutach pracujących w aptekach spoczywa niesamowicie wielka odpowiedzialność.


tag Tagi dla tej publikacji o zdrowiu: leki, apteka

Powinieneś przeczytać także:

pulmunologia

olimp | zmiękczacz

podzielnik
naturalnie

Wszystkie prawa zastrzeżone © Copyright 2012 | Spis wszystkich publikacji