naturalnie zdrowy logo
podzielnik    
   Jesteś w tym miejscu »
Lekarstwa

podzielnik
 mail Kontakt  rss RSS

podzielnik

Lekarstwa

Opublikowane dnia 18-05-2012r. autor: wiemycozjemy.pl w kategorii: ogólna

lekarstwa
Ludzie, którzy zajmują się leczeniem człowieka, określani są mianem lekarzy. Najogólniej o lekarzach można powiedzieć, że są oni fachowcami w dziedzinie medycyny. Jak wszystkim wiadomo medycyna jest pojęciem niesamowicie obszernym. Właśnie z tego względu została ona podzielona na szereg bardziej szczegółowych specjalizacji.

Ten podział sprawił, że poszczególne nauki medyczne zaczęły rozwijać się zdecydowanie szybciej. Tak naprawdę wskazanie człowieka, który byłby wybitnym specjalistą z zakresu różnych, nierzadko bardzo sobie odległych dyscyplin medycznych jest rzeczą trudną, a wręcz można zaryzykować stwierdzenie, że całkowicie niemożliwą. Nie bez powodu został wprowadzony podział na szczegółowe specjalizacje. Jego naczelnym przeznaczeniem jest dążenie do tego, aby dany człowiek był wybitny w jednej dziedzinie, a nie cechowała go przeciętność w kilku. Lekarze zazwyczaj do zwalczania schorzeń stosują lekarstwa.

Owe środki lecznicze pod różnymi postaciami można pozyskać w aptekach. Te, które mogą stanowić zagrożenie dla człowieka są wypisywane na receptach.


tag Tagi dla tej publikacji o zdrowiu: zdrowie

Powinieneś przeczytać także:

pulmunologia

podzielnik
naturalnie

Wszystkie prawa zastrzeżone © Copyright 2012 | Spis wszystkich publikacji