naturalnie zdrowy logo
podzielnik    
   Jesteś w tym miejscu »
Okulistyka

podzielnik
 mail Kontakt  rss RSS

podzielnik

Okulistyka

Opublikowane dnia 11-05-2012r. autor: wiemycozjemy.pl w kategorii: ogólna

okulistyka
Współcześnie młodzież, ale również duża ilości dorosłych bardzo dużo czasu spędza przed odbiornika telewizyjnymi lub też monitorami komputerów. Niektórzy robią to wyłącznie do rozrywki i przyjemności, dla innych z kolei jest to element ich codziennej pracy.

Bardzo często w mediach można usłyszeć informacje mówiące o tym, że nowoczesne filtry na monitory komputerów czy też same ekrany telewizyjne są obecnie konstruowane w taki sposób, aby redukować do absolutnego minimum negatywne oddziaływanie na ludzkie oczy. Rzecz jasna wszystko to, o czym jest teraz mowa nie jest prawdą, ponieważ nawet najnowocześniejsze ekrany plazmowe przy długim kontakcie z nimi, siłą rzeczy negatywnie oddziałują na ludzki wzrok.

Dziedziną medycyny, która zajmuje się leczeniem wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w obrębie wzroku jest okulistyka. Praca okulistów jest o tyle trudna, że muszą się w niej wykazywać szczególnie wielką starannością i dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Najogólniej o okulistyce można powiedzieć, że zajmuje się badaniem i wprowadzaniem ewentualnych korekt przy patologiach związanych z narządem wzroku.


tag Tagi dla tej publikacji o zdrowiu: zdrowie

Powinieneś przeczytać także:

pulmunologia

podzielnik
naturalnie

Wszystkie prawa zastrzeżone © Copyright 2012 | Spis wszystkich publikacji