naturalnie zdrowy logo
podzielnik    
   Jesteś w tym miejscu »
Ortodoncja

podzielnik
 mail Kontakt  rss RSS

podzielnik

Ortodoncja

Opublikowane dnia 23-04-2012r. autor: wiemycozjemy.pl w kategorii: ogólna

ortodoncja
Stomatologia, jako nauka medyczna dzieli się na szereg bardziej szczegółowych specjalizacji. Wśród nich można między innymi wskazać ortodoncję czy też stomatologię dziecięcą, która określana jest również inaczej terminem pedodoncja. Skoro już przed momentem został poruszony temat ortodoncji, warto w tym momencie powiedzieć kilka słów więcej na jej temat.

Otóż jest to specjalność stomatologiczna, w której może rozwijać się lekarz dentysta po ukończeniu odpowiednich studiów i zdaniu państwowego egzaminu. Większość ludzi z pewnością doskonale wie o tym, że ortodonta zajmuje się leczeniem patologii zgryzu. Inaczej rzecz ujmując do zadań ortodonty należy między innymi prostowanie zębów, a ściślej sprawianie, aby te rosły tak jak powinny. Na podstawie przed momentem zaprezentowanych faktów można wnioskować, że w najlepszym czasem na leczenie ortodontyczne jest wiek dziecięcy. Wówczas prostowanie zębów jest najmniej uciążliwe i tak naprawdę nie wymaga zbyt wielkich nakładów środków pieniężnych.

Specjalistą w dziedzinie ortodoncji nie można zostać automatycznie po ukończeniu studiów lekarsko-dentystycznych i powinien sobie z tego zdawać każdy, kto planuje zostać w przyszłości fachowcem od usuwania nieprawidłowości zgryzu. Warto w tym momencie powiedzieć, że studia dentystyczne trwają pięć lat w czasie, których przyszły stomatolog zdobywa szczegółowe informacje bezpośrednio związane z leczeniem wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w obrębie jamy ustnej.

Oczywiście nie można w tym wszystkim zapominać również o tym, że same studia nie wystarczają do tego, żeby móc zostać stomatologiem. Sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w przypadku szkolenia na lekarza, a mianowicie po ukończeniu studiów koniecznością jest odbycie stażu podyplomowego, a następnie zdanie specjalistycznego egzaminu państwowego. Dopiero po tym można przejść do szkolenia z ortodoncji. Na zakończenie można powiedzieć, że podstawowym narzędziem pracy ortodontów są specjalistyczne aparaty ortodontyczne, dzięki którym można wprowadzać korekty w ustawieniu zębów.

Szkolenie z ortodoncji można rozpocząć dopiero wówczas, gdy posiada się już wszystkie niezbędne uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza dentysty. Inaczej rzecz ujmując ortodontami mogą być ludzie, którzy są absolwentami studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym, przeszli przez podyplomowy staż, a poza tym zdali egzamin państwowy, który w szczególnie dokładny sposób sprawdził ich wiedzę praktyczną oraz teoretyczną. Ortodonci zajmują się różnego rodzaju wadami zgryzu. Każdy rodzic powinien wiedzieć, że z wadami zgryzu najlepiej jest się zmagać, gdy dziecko jest jeszcze małe. W wieku dorosłym prostowanie zębów trwa zdecydowanie dłużej i niestety jest zdecydowanie bardziej kosztowne.

Warto w tym momencie wspomnieć o tym, jaki wpływ na życie człowieka może mieć wada zgryzu. Otóż jedną z ważniejszych rzecz jest wygląd zewnętrzny. Niestety wady zgryzu bardzo często sprawiają, że twarz człowieka wygląda nieco dziwnie, a na pewno niespecjalnie atrakcyjnie. Poza tym wady zgryzu mogą na dłuższą metę prowadzić do problemów z uzębieniem.


tag Tagi dla tej publikacji o zdrowiu: zdrowie

Powinieneś przeczytać także:

pulmunologia

olej kokosowy | leczenie ortodontyczne trójmiasto | http://www.banery.waw.pl | Yamaha DXS-12 SUB - PASJA

podzielnik
naturalnie

Wszystkie prawa zastrzeżone © Copyright 2012 | Spis wszystkich publikacji