naturalnie zdrowy logo
podzielnik    
   Jesteś w tym miejscu »
Recepty

podzielnik
 mail Kontakt  rss RSS

podzielnik

Recepty

Opublikowane dnia 21-06-2012r. autor: wiemycozjemy.pl w kategorii: ogólna

recepty
Wypisywaniem recept zajmują się lekarze, którzy po zadaniu państwowego egzaminu mają już prawo do wykonywania zawodu. Z pewnością części ludzi wydawało się, że prawo do wykonywania zawodu lekarza otrzymuje się bezpośrednio po ukończeniu studiów. Na podstawie tego, co powyżej zostało zaprezentowane można wnioskować, że jest to oczywiście nieprawda.

Mało tego pomiędzy studiami, które trwają przez sześć lat, a egzaminem lekarskim jest jeszcze specjalistyczny staż, który trwa przez trzynaście miesięcy. Ogólnie można powiedzieć, że droga do zostania lekarzem jest dość długa.

Oczywiście lekarz po tym jak dostaje uprawnienie do wypisywania recept i badania pacjentów, zawsze może poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Istnieje bardzo duża ilość specjalizacji podstawowych, w których mogą się kształcić lekarze. Poza tym są również specjalizacje szczegółowe, które można rozpocząć w momencie, gdy ukończy się określone z działów podstawowych. Jeżeli chodzi o recepty wypisywane przez lekarzy, to bezpośrednio powiązane są one z lekami, których nie można dostać w aptece od ręki.


tag Tagi dla tej publikacji o zdrowiu: zdrowie

Powinieneś przeczytać także:

pulmunologia

piła Centrum zdrowia | http://szybkatrening.pl

podzielnik
naturalnie

Wszystkie prawa zastrzeżone © Copyright 2012 | Spis wszystkich publikacji