naturalnie zdrowy logo
podzielnik    
   Jesteś w tym miejscu »
Stomatolodzy

podzielnik
 mail Kontakt  rss RSS

podzielnik

Stomatolodzy

Opublikowane dnia 11-03-2012r. autor: wiemycozjemy.pl w kategorii: ogólna

stomatolog
Zęby w życiu człowiek odgrywają niesamowicie ważną rolę. Człowiek, który ma niepełne uzębienie lub poważną wadę zgryzu z jednej strony nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie, a do tego wszystkiego może mieć poważne problemy z przeżuwaniem, czy też gryzieniem pożywienia. Tak czy inaczej zdrowe zęby są człowiekowi potrzebne do tego żeby prawidłowo funkcjonować, a do tego wszystkiego szczególnie dobrze się prezentować. Specjalistą, który zajmuje się leczeniem nieprawidłowości w obrębie jamy ustnej jest stomatolog.

Być może nie wszyscy wiedzą, ale stomatologa można inaczej określać lekarzem dentystą. Powyżej zostało powiedziane, że specjalista w dziedzinie stomatologii zajmuje się leczeniem schorzeń jamy ustnej. To oznacza, że leczy on nie tylko zęby, ale również patologie w obrębie dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej.

W tym momencie można by było również napomnieć o miejscu pracy lekarzy dentystów. Otóż są to gabinety stomatologiczne, które muszą być zaopatrzone w specjalistyczny sprzęt. Najważniejszym narzędziem pracy stomatologa jest kompleksowo wyposażony, specjalistyczny fotel.


tag Tagi dla tej publikacji o zdrowiu: zęby

Powinieneś przeczytać także:

pulmunologia

zacma operacja katowice

podzielnik
naturalnie

Wszystkie prawa zastrzeżone © Copyright 2012 | Spis wszystkich publikacji